Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. KÚPELŇA A WC
  4. Ako nainštalovať sprchovú vaničku?
14.02.2021
KÚPELŇA A WC

Ako nainštalovať sprchovú vaničku?

Sprchová vanička je dnes čoraz častejšou súčasťou rodinnej kúpeľne s vaňou aj kúpeľne pre hostí - menšej, ale funkčnej. Nachádza sa v rohu miestnosti, nezaberá veľa miesta a je ideálny pre každodenné potreby.

 

V situáciách, keď sa každý člen rodiny ponáhľa a ranná hygiena je luxus, na ktorý nemáme veľa času, je dokonalým riešením sprcha. Rodičia často pochybujú o tom, či bude vanička fungovať pre malé dieťa. Je známe, že sa vo vani ľahšie kúpu. Avšak hlbšie vaničky sú skvelé ako vane, ktorá ešte niekoľko rokov koňa možno ľahko použiť . Uzavreté dvere, aj keď len čiastočne, zabránia rýchlemu ochladeniu a rozstrekovaniu vody na podlahu.

Vyberte si vaničku pre seba

Sprchové vaničky môžu mať rôzne hĺbky a tvary, preto by sa ich správna inštalácia mala uskutočňovať v súlade s pokynmi výrobcu. Existuje však niekoľko pravidiel, ktoré uľahčia inštaláciu sprchovej vaničky a potom kabíny. Stojí za to venovať pozornosť výberu správneho modelu . Musíme sa rozhodnúť, či kupujeme súpravu alebo každý z týchto prvkov zvlášť. Musíme sa rozhodnúť pre veľkosť a tvar sprchovej vaničky (napr. Štvorcová , polkruhová , obdĺžniková ), jej hĺbka ( plytká , hlboká) a typ kabíny a dverí (posuvné, výklopné, sklopné, výkyvné).

Pripravte si miesto na vaničku

Najobľúbenejšie sú rohové sprchové vaničky, ktoré sa dokonale hodia do malých priestorov. K dispozícii sú tiež kúpeľne so samostatným sprchovacím kútom, skryté za dodatočnou stenou, umiestnené centrálne, vo výklenku alebo iba pri jednej zo stien. Všetko závisí od priestoru v kúpeľni a od finančných prostriedkov investora.

Pred začatím procesu montáže si pripravíme miesto pre sprchovú vaničku . Steny a podlahy by mali byť pokryté izoláciou a dlaždicami so špárami, odtokovým otvorom v podlahe alebo v stene a prívodom vody k faucetu alebo sprchovému panelu v stenách. Nepoužívajme dočasné riešenia („Namaľujem teraz stenu, a keď budem mať čas a peniaze, kúpim a položím dlaždice“), pretože nebudú fungovať. Sprchová vanička je trvale pripevnená k danému miestu, obklopuje ju a silikonizuje okraje . Následné rušenie, okrem prípadného doplnenia alebo výmeny silikónu, nie je možné.

Hlboká alebo plochá sprchová vanička?

Sprchovacie vaničky, rovnako ako vane, sú umiestnené na nastaviteľných nohách. Ak ich chcete nainštalovať, otočte sprchovú vaničku hore dnom a položte ju na lepenku alebo fóliu, aby ste ju nepoškriabali. Potom pomocou vodováhy a pravítka pripevnite nohy k sprchovej vaničke a pokúste sa upraviť ich výšku. Hlboké sprchové vaničky majú toľko priestoru, že nevyžadujú skrytie splaškových prvkov v podlahe, všetko sa pod nimi skryje . Tento typ sprchovej vaničky sa tiež ľahšie inštaluje namiesto vane pomocou rovnakého odtoku.

Iná situácia je v prípade plochých sprchových vaničiek, ktoré nevyčnievajú mierne nad úroveň podlahy. Tento typ sprchovej vaničky inštalujeme tak, že do podlahy pripravíme plochý odtok a nainštalujeme nízky sifón, ktorý sa zmestí pod ňu .

Presné spojenia

Po nainštalovaní nožičiek posuňte podnos na stenu a skontrolujte jeho úroveň. Na podlahe si vyznačte obrys sprchovej vaničky vrátane otvoru pre sifón na stene - miesto pre stabilizáciu kľučiek a potom ich namontujte pomocou rozpínacích skrutiek. Miesto na vŕtanie by malo byť predtým pokryté maliarskou páskou, aby sa zabránilo štiepaniu a pošmyknutiu vrtáka . Pred namontovaním sprchovej vaničky pomocou vodováhy skontrolujte, či sú rukoväte nainštalované v rovnakej výške.

inštalácia sprchovej vaničky 1Pred inštaláciou vyrovnajte nohy sprchovej vaničky a sifón pripojte k odtoku tak, aby bol sklon minimálne 1%. Pred namontovaním sprchovej vaničky vykonáme skúšku vodotesnosti.

Predtým, ako pripevníme sprchovú vaničku k háčikom, musíme pripraviť odtok so sifónom , pomocou pružnej rúrky a systému tesnení. Pripojte potrubie k odtoku, namontujte spodnú časť sifónu a umiestnite ho na miesto označené na podlahe s výstupom hore. Potom nasaďte vaničku na stabilizačné rukoväte a snažte sa naraziť do sifónu odtokovým otvorom. Skontrolujeme vyrovnanie - toto je posledný okamih opráv. Stabilizujeme nohy pomocou skrutiek a vyskúšame tesnosť sifónu.

upevnenie sprchovej vaničky.

Upevnenie sprchovej vaničky a utesnenie okrajov

Posledným krokom je vloženie a utesnenie sprchovej vaničky. Okraje odtokového otvoru a základňu nôh zakryte zospodu silikónom a sprchovú vaničku položte na háčiky. Upevníme hornú časť sifónu a nasadíme kryt. Ak máme v úmysle dokončiť sprchovú vaničku dlaždicami, mali by sme pripraviť profil z dosiek alebo položiť stenu z blokov, pričom nezabudnite na otvor v blízkosti sifónu . Na pripravený a izolovaný podklad môžeme nalepiť dlaždice alebo mozaiku. Po inštalácii kabíny a armatúr na križovatke hrán a hrán naneste pomocou maskovacej pásky silikón. Silikón musí zaschnúť, takže prvú sprchu odložme na druhý deň.

inštalácia sprchovej vaničky 3

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

Všetky objednávky spravujeme z centrálneho E-shopu www.kamenik.sk  E.mail.: info@kamenik.sk

© 2021 Všetky práva vyhradené WWW.KAMENIK.SK
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk